Prokletstvo online igranja

kad nemate nikoga kraj sebe da ga psujete
Post Reply
User avatar
Veroneze
Živac na rezervi
Živac na rezervi
Posts: 3866
Joined: 10 Aug 2002, 18:05
PSN: Veronelo

Prokletstvo online igranja

Post by Veroneze » 31 Jan 2007, 10:51

Kao što neki od vas znaju od nedavno igram PES 6 online. Skupio sam nekih 50-tak utakmica, uspjeh prosječan. Ali nije mi namjera pisati o skupljanju (i gubljenju) bodova (iako je sve to vezano) već o sitnicama koje mi lagano piju krv, pogotovo u svijetu nogometnog online igranja.

1. Lag

Postoje dvije vrste, a nazvaću ih jaki i slabi. Jaki mi je draži. Kod jakoga igra totalno stane na koji sekund. U takvim slučajevima ne pomaže ništa i možete se nadati da nećete popiti gol jedino ako ste dovoljno daleko od svoga gola.

Slabi je onaj koji mami urlike i varnice iz očiju. Ako sam dobro shvatio igra funkcionira po principu - jedno poluvrijeme si ti host, a drugo protivnik. I što se desi? Ne znam u koga bih da uprem prstom, u T-com, u Konami, protivnika, u sebe..? Ne znam. Uglavnom, poluvrijeme koje nisi host igrači ti reaguju bar duplo sporije, zbog putovanja signala.
Dodaješ u aut, dodaješ protivniku, ali najčešće niti ne dodaš jer ne dočekaš dodavanje. U obrani ne možeš ništa jer ti igrači imaju "100 kila". Naravno, dobiješ par golova i moliš se za 45. minutu.

Ako ne izgubiš živce kompletno u drugom poluvremenu te čeka stizanje rezultata.

2. Pauza

Jučer mi je u pola tekme pukao nogar stolice. Usrana, jeftina, nekvalitetna stolica (već popravljana) nije izdržala moju težinu. Pao sam na ledja ali tu je bio krevet da me pridrži. Tako, izvaljen naopačke, sa jednom nogom u zraku refleksno sam viknuo: "Pauza!". Ko će mi je dati?
Nije bilo druge nego igrati i čekati prekid. Kakva scena.

Mobitel, kućni telefon, mama, prolivena kava, netko na vratima, pivo i slično. To su samo neki od razloga koji vas mogu prekinuti u igranju i nanjeti nepopravljivu štetu. Štetu na živcima.

Blažene konzole.
Ixajlo: "O, zašto nisam rođen u Barceloni, Madridu, Milanu ili barem Menhengladbahu pa da imam za kog navijat i čemu se veselit. Ovako me ovi "domicilni" bijednici uvijek iznova uspiju iznervirati."
User avatar
alst
Osvajač BSC-a 2007.
Osvajač BSC-a 2007.
Posts: 2670
Joined: 27 Sep 2005, 13:00
Location: Konamijev istrazivacki tim

Post by alst » 31 Jan 2007, 12:05

Baš si živac :cool)
Ivano legendo, da si ga zviznuo šakom u bradu bilo bi još bolje - ali dobro je i ovako
User avatar
Hann
Legenda Foruma
Legenda Foruma
Posts: 5418
Joined: 18 Aug 2002, 12:41
PSN: Hann
Location: ZABREG
Contact:

Post by Hann » 31 Jan 2007, 13:51

veron, svako ima malo laga. no ja u 80% slucajeva ga uopce nemam. recimo, protiv tebe ga nisam imao ni malo.

al fora je u tome da si totalno izbrises QOS schedluer.

nadalje, t-com je velika jebada jer su kreteni bez optike.
no veca je pogreska u konamiu i njihvom shugavom (popravljenom :klanjam) net kodu. ti ljudi ili nece ili ne znaju sloziti to da valja. moje misljenje je - oboje.
User avatar
Veroneze
Živac na rezervi
Živac na rezervi
Posts: 3866
Joined: 10 Aug 2002, 18:05
PSN: Veronelo

Post by Veroneze » 31 Jan 2007, 14:02

Ne bude problema u svakoj tekmi, ali skoro u svakoj drugoj. Totalno drugačiji osjećaj u svakom poluvremenu.

Nemoj ovaj topic shvatiti kao kukanje i pljuvanje online igranja. Samo sam htio domaćim konzolašima da malo opišem neke probleme koje susrećem, ništa više. :-D
Ixajlo: "O, zašto nisam rođen u Barceloni, Madridu, Milanu ili barem Menhengladbahu pa da imam za kog navijat i čemu se veselit. Ovako me ovi "domicilni" bijednici uvijek iznova uspiju iznervirati."
User avatar
Hann
Legenda Foruma
Legenda Foruma
Posts: 5418
Joined: 18 Aug 2002, 12:41
PSN: Hann
Location: ZABREG
Contact:

Post by Hann » 31 Jan 2007, 14:53

ma nisam shvatio ni ko kukanje ni ko pljuvanje.
a i da si pljuvao, pljuvao bi s razlogom. jer konamiev net kod je katastrofalan. da postoji neka jaca rijec od katastrofa, tu rijec bih upotrijebio. no ne pada mi ni jedna na pamet.

no opet, 1min posla da si ping sredis a svakom pomaze. vjeruj mi, razlika je igrati sa qos-om i bez qos-a. evo ti link:
http://www.mg-gaming.net/portal/index.p ... en#msg5652

ps.
ovo vrijedi za svakoga, ipak malo (pa dobro, nije bas malo) ubrza konekciju.
User avatar
Veroneze
Živac na rezervi
Živac na rezervi
Posts: 3866
Joined: 10 Aug 2002, 18:05
PSN: Veronelo

Post by Veroneze » 31 Jan 2007, 15:41

Ok, QoS mora umrijeti!

Sjećam se, jednom davno nam je isti pravio probleme sa igranjem Counter Strike-a u mreži. Uklanjanje je pomoglo.
Ixajlo: "O, zašto nisam rođen u Barceloni, Madridu, Milanu ili barem Menhengladbahu pa da imam za kog navijat i čemu se veselit. Ovako me ovi "domicilni" bijednici uvijek iznova uspiju iznervirati."
Guest

Post by Guest » 04 Jun 2007, 16:08

Ja imam isti problem. Jedno poluvrijeme sve za 5, bez laga, drugo poluvrijeme mi je lag i to me živcira ful. Igram na Playstationu 2.

Jel se može to nekako poravit.
Jel ko igra ovdje na pleyki
Post Reply